Gdzie znajduje zastosowanie suchy beton?

Wykonywanie wielu prac budowlanych nie byłoby możliwe bez zastosowania odpowiedniego spoiwa. Jednym z takich spoiw budowlanych jest suchy beton, który jest odmianą betonu tradycyjnego. I choć powstaje niemalże z takich samych składników, różni się od niego konsystencją, właściwościami oraz zastosowaniem. Co warto o nim wiedzieć? Gdzie można go stosować? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.
Czytaj dalej

Jak zabezpieczyć beton przed pękaniem?

W świeżej mieszance betonowej zachodzą różne procesy chemiczne, które wymagają dużej ilości wody. Właściwa pielęgnacja betonu po jego wylaniu zapewni wysoką wytrzymałość i ograniczy spękania, które zwykle są skutkiem nieodpowiednich warunków podczas dojrzewania mieszanki, głównie temperatury i wilgotności.
Czytaj dalej

Jakie są podstawowe rodzaje betonu?

Połączenie wody, kruszywa drobnego i grubego i cementu daje nam beton. Czasami dodawane są jeszcze różne dodatki. Beton jest powszechnie wykorzystywany jako materiał budowlany. Warto wiedzieć, że stosowane są różne mieszanki, które w efekcie pozwalają uzyskać beton o odmiennych właściwościach. Nie wszystkie budynki i ich elementy wymagają tego samego rodzaju betonu. Jakie są jego rodzaje i do czego się je wykorzystuje?
Czytaj dalej

Jakie dodatki do betonu poprawiają jego parametry?

Mieszanki i dodatki do betonu są bardzo często stosowane w przemyśle budowlanym. Stosuje się je między innymi w celu zmodyfikowania mieszanki betonowej, aby nadać jej innych lepszych parametrów. Ich poprawne stosowanie może wpłynąć bardzo pozytywnie na całą mieszankę betonową, jak i na standardowy beton. Poznaj dodatki do betonu poprawiające jego parametry.
Czytaj dalej

Przemysłowe znaczenie taśm przenośnikowych

Taśmy stanowią kluczowy element systemów przenośnikowych. Mają bezpośredni kontakt z transportowanym materiałem, niejednokrotnie agresywnym ze względu np. na właściwości ścierne lub ostre krawędzie.
Czytaj dalej

Na czym polega wulkanizacja taśm przenośnikowych?

Taśmy przenośnikowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, w tym przede wszystkim w przemyśle drzewnym, górniczym, produkcyjnym, w elektrociepłowniach czy w sortowniach odpadów śmieci. Są narażone na intensywną pracę i oddziaływanie wielu czynników zewnętrznych.
Czytaj dalej

Betonowanie zimą

Gdy musisz kontynuować betonowanie, choć niespodziewanie przyszły mrozy pamiętaj o kilku faktach i zasadach, które pomogą zachować dobre parametry betonu przy niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych tj lekkich temperaturach minusowych.
Czytaj dalej

Do czego wykorzystuje się beton towarowy?

Beton towarowy to materiał budowlany, który powstaje w sposób zautomatyzowany w betoniarniach. Transportowany jest jako gotowa mieszanka na plac budowlany. Wytwarzany jest więc w zakładach wyspecjalizowany w tym zakresie, dlatego też gwarantuje oczekiwane parametry i wysoką jakość.
Czytaj dalej

Właściwości betonu towarowego

Możemy wyróżnić kilka materiałów, bez których przeprowadzenie większości prac budowlanych nie byłoby możliwe. Jednym z nich jest beton. Niezwykle ważne jest, aby miał odpowiednie parametry, dzięki którym zapewni stabilność konstrukcji.
Czytaj dalej